
Трохи історії:
- Пасаж Гаусмана, збудований у 1893—1895 рр. власником «Гранд-готелю» Єфраїмом Гаусманом. Ансамбль пасажу утворювали будівлі зведені у стилі історизму та класицизму. «Гранд-готель» складав єдиний комплекс з пасажем Гаусмана, через браму готелю здійснювався вхід до пасажу. Пасаж був відкритого типу та мав одним вихід на вул. Сикстуську (нині — вул. Дорошенка), 6, а інший — на вул. 3 Мая (нині — вул. Січових Стрільців), 3. Такою була первісна назва вулиці та й залишалася такою до 1942 р..
- Будинок (просп.Свободи, 11) споруджено в 1882 – 1884 р. для готелю “Центральний” (архітектор Е.Галь). З того часу на фасаді зберігся скульптурний фриз із грифонами. В кін.19 ст. тут зупинялась Леся Українка. У будинку № 11 за польських часів містився готель “Сіті” та магазин взуття “Саламандра”, за СРСР тут було кафе “Львів’янка”, тепер (від часів незалежності) – готель і ресторан “Гранд Готель”.
- До будівництва готелю в цьому будинку була жандармерія, де народився Мазох в 1836 р.
Львівський готель відкрився через 20 років після відкриття Віденського. І тоді, Львів належав до Австро-Угорської імперії. Всі GH у світі відзначаються «богемністю», вишуканістю, дорожнечею. Це місце, де відпочивають аристократи. Люди певного кола, які цінують витриманість стилю, вишуканість, походження та статус. Гранд Готель в місті може бути лише один! І цей готель характеристики не потребує!
1. Що насправді відбувається на даний час з Гранд Готелем у Львові? З класичного вишуканого готелю він переходить в сучасний, навіяним модним напрямком легкості, кольорів та «дендізмом».
Розвиток Аристократії
- В роки розквіту (після відродження) мода відзеркалює стан людей та навколишнього світу. Багатошарові сукні, побільше пір’я. І це далеко не все, що носили аристократи раніше аби вирізнитись можливістю все це собі дозволити придбати та одягнути.
- Оформлення – дизайн інтер’єру було таким же ж
- Але історія розвивається, а за нею все решта. І прояв аристократизму не виняток. Аристократизм в сучасному світі є проявом «дендізму». Одне із правил дендізм – бути непередбаченим і спростовувати штампи. Це властивість скоріше більше широкої категорії людей, чим денді, – це атрибут “лідерів моди”. У лідера моди повинне бути чуття на те, що буде незабаром у моді, і харизма, щоб просувати свій стиль і смак. Такі люди були в усі епохи: Алківіад, або, скажемо, молодий Петрарка. Для XX століття можна виділити кілька типів дендізм, і розмова про попарт тут буде досить до речі. Візьмемо Енді Уорхола, що віртуозно використав образність масової культури, поміщаючи її, однак, в іронічні лапки. Він також прекрасно володів технікою особистого перформансу. А в історію моди він увійшов як автор безсмертної комбінації джинси + класичний піджак, що тепер називається Andy Warhol look.
- Є й інший тип сучасного денді – мінімаліст, що успадковує принципи класичного дендізму, естетику “помітної непомітності”. Згадаємо розквіт чорно-білої фотографії на початку століття, кубізм у живописі. З цієї ж серії у 20-і роки – парфуми Chanel №5, які різко відрізнялися від усього, що тоді було на ринку парфумерії, мінімалізмом форми флакона й альдегідним заходом, простим й водночас невизначеним. Надяскравий представник цього типу дендізму в XX столітті – Коко Шанель.
- Ця гіпотеза полягає в тому, що з початку XX століття з´являється новий тип жінки. Це – емансипована дама, що “привласнює” собі дендістські манери й естетичні принципи. Сара Бернар, Зінаїда Гиппиус, Марлен Дітріх – всіх цих жінок можна без особливих натяжок назвати денді. Коко Шанель претендує на цю роль із найбільшим правом, тому що вона не просто подавала себе, як денді, але й вручила всім жінкам надбання англійської чоловічої моди, непомітний зручний костюм, її “маленьке чорне плаття” для жінок – аналог браммелловського чорного фрака по економії виразних засобів
2. Відчутно, що з часом аристократизм змінив свій зовнішній вигляд. І це було відчутним в прояві моди та візуального сприйняття.
Бренд, який яскраво характеризує цей перехід: з яскравого вираженого багатства до помітної непомітності – Chanel
- Якщо вивчати історію створення та розвитку дому Chanel, відчутно, що з часом мода еволюціонувала. Від аристократизму (який проявляв себе через надмірне використання атрибутів багатства) до легкості, витриманості, «помітної непомітності».
- Коко, як ніхто яскраво проявила рішучість в зміні моди та прояву заможності. Саме її бачення змінило хід історії моди та сприйняття людини, яка досягла висот. Мінімалізм і водночас розкіш, експресія-пристрасть і водночас стриманість. Відчувати та зображати цю грань між білим і чорним це і стало мистецтвом.
- Основні відмінності цієї цінності досі є популярними та вже розвиваються іншим модельєром Карло Лагерфельдом. Дизайнер, якого наймає відомий Будинок моди, пов’язаний контрактом і незалежність його самовираження й суджень має свої границі. Інша справа – його особистий стиль. Карл Лагерфельд явно подає себе на публіці як денді. Його манери, аксесуари (віяло й темні окуляри), недавнє різке схуднення, парадоксальні висловлення – все це вибудовує досить структурний образ. Символічно, що він коштує на чолі будинку Chanel.
3. Саме дім Chanel є дуже яскравим прикладом / паралельним зображенням саме того, як розвивався аристократизм, прояв себе, як особистості, яка в житті чогось досягла. Від Коко до Карла. Ця еволюція яскраво показує весь шлях історії.
Існує дуже цікаве поєднання готелю та стилю Коко. Це улюблене місце модельєра, яке допоможе об’єднати 1,2,3 пункти: історія Гранд Готелю + розвиток аристократизму + відбиття цього у прояві моди та культури.
Основою концепції є процес відродження історії в сучасності! Історія Гранд Готелю, яка з часом змінюється, розвивається, вдосконалюється. Йде в ногу з часом та відповідає сучасності кожного етапу історії.
Для візуалізації цього процесу за основу беремо дім Chanel, який також робив революцію в розвитку прояву аристократії, заможності до індивідуалізму!
Основні складові характеристики Chanel були:
- Поєднання білого та чорного
- Чорна маленька сукня
- Сумка на ланцюжку
- Камелія
- Перлина
Основні кольори:
- Чорний
- Білий
- Беж
- Червоний
- Золото
Можна використати елементи в організації роботи ресторану зі складових бренду Chanel:
- Одяг для офіціантів: дівчата (чорна сукня/балетки – крою з коміром чорного кольору. У волоссі (зачіска у всіх однакова) – камелія (маленька на шпильці)
- Меню ми можемо оформити у поєднанні 3 основних кольорах: чорний, беж, білий і збоку перетягнути ланцюжком в стилі Ко-ко або стрічкою з камелією.
- Подачу страв давати в капелюхах (в нас багато замовлено таких тарілок) – а збоку їх ніби прикрашати, як капелюшок у стилі Chanel
- Можливо можна робити Сирні чипси (з пармезану) у вигляді камелії для подачі або карамель (десерт у вигляді цієї квітки)
- Або їстівну подачу у вигляді перл
Стосовно назви цього ресторану.
Якщо сприймати Гранд Готель (готель з давньою історією), як чоловіка аристократа – статного, відомого, непохитного, шляхетного. То, ресторан – це саме та деталь, яка, як жінка, слідкує за модою, розвитком подій, є активною, гнучкою та прагне до змін, які ваблять її.
Але, в той же ж час, вона віддана тому чоловіку (готелю) і є продовженням Його.
Тому назва повинна бути такою, яка б об’єднувала: історію, зміни аристократичності, які відбулися за цей час, модернізм, який на сьогодні показаний в інтер’єрі Гранд Готелю та сучасність, в яку стрімголов рухається ритм життя.
Плюс, є одна деталь, яка виникла – це трохи розмежування очікування від Grand hotel, як класичного готелю та того, що є в дизайні зараз.
Пропозиції для назв з урахуванням вищевказаного:
Grand Solie
Ця назва характеризує усе буяння подій, емоцій, стилів, історії, які ведуть до змін. Які варто прийняти, бо майбутнє вже поруч. Плюс цією назвою можна обіграти очікування Гранд (яким він є у всьому світі), від аристократизму в т.ч. І те, що ми маємо зараз.
Основні ідеї стосовно лого та шрифту: